Ana Sayfa / Sağlık / Yüzdeki Çizgilerden Kurtulmanın Yolları

Yüzdeki Çizgilerden Kurtulmanın Yolları

Yaş ilerledikçe yüzde oluşan kırışıklıklar oluşmaya ve belirginleşmeye başlar. Bu rahatsız edici görüntüden kurtulmak için size bazı yöntemler tavsiye ettik. Yaş ilerledikçe yüzde oluşan kırışıklıklar oluşmaya ve belirginleşmeye başlar. Bu rahatsız edici görüntüden kurtulmak için size bazı yöntemler tavsiye ettik.

– Kırışıklıkların belirginliğini önlemek için yapılması gereken ilk ve en önemli şey cildin sıkça temizlenmesi ve nemlendirilmesidir.

– Cilt bakımınızı aksatmamaya özen gösterin ve sık sık nemlendirici ve yenilendirici maskeler kullanın.

– Güneşe fazla çıkmamaya özen gösterin. Sürekli olarak güneş kremi ve güneş gözlüğü kullanın. Güneş ışığı yüzdeki elastikliği bozduğu için tene zarar verir.

– Sıklıkla yüz yogası yapmalısınız. Yüzümüzün çoğu kastan oluşur ve bu kaslar hareketsiz kaldıkça yüz kırışmaya başlar.

Yüzünüze masaj yapın. Masaj yapmak yüzün gerilmesine ve kırışıklıkların oluşumunu engellenmesine neden olur.

– Yüzün kaslardan oluştuğunu söylemiştik, yüz yogasının yanı sıra gülmek de kırışıklıklarınıza iyi gelecek hatta ortadan kaldıracak.

– Göz çevresinde bulunan kırışıklıklar için oldukça basit bir yöntem var. Göz kenarlarınıza parmaklarınızla geriye doğru gerdirin ve 20 saniye boyunca gözlerinizi kırpın. bunu günde 1 kez yapmanız yeterli olacaktır.

– Bazen istemsizce kaşlarımızı çatabiliriz ve bu kırışıklıkların artmasına neden olur. Sıklıkla kendinizi kontrol edip kaşlarınızı çatmamaya özen gösterin.

İşte büyük sorununuzun çözümü bu kadar basit.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Doğum Sonrası Çatlaklar Nasıl Geçer?

Hamilelik döneminde göbek ve bel bölgesinde çatlakları engellemek neredeyse imkansız. Özellikle hamileliğin son aylarında bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir