Ana Sayfa / Kadın / Yumuşak Ellere Sahip Olmanız İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yumuşak Ellere Sahip Olmanız İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yumuşak bir ele sahip olmak istiyorsanız bazı detaylara dikkat ederek sizlerde pürüzsüz ve yumuşak bir ele sahip olabilirsiniz. Gün içerisinde dikkat edeceğiniz bu detaylar sayesinde ellerinize oluşabilecek kırışıklıklar, çatlamalar veya lekelerden kendinizi koruyabilirsiniz. Özellikle ev işleri ile uğraşıyorsanız ellerinizi kimyasallardan olabildiğinde korumanız gerekir.

Deterjan, çamaşır suyu ve diğer temizlik maddeleri ellerinizin kuru olmasına neden olabilir. Bu nedenle temizlik yaparken eldiven kullanmayı ihmal etmeyin. Spor salonlarında spor yapan bir kişi iseniz yine eldiven kullanmanız önemlidir. Buradaki spor aletleri diğer kişiler tarafından da kullanıldığı için hem bu konuda kendinizi korumak hem de spor aletlerinizin elinizi nasırlaştırmaması için eldiven önemlidir. Yumuşak bir ele sahip olmak için yapmanız gereken en önemlisi ise gece yatmadan önce nemlendirici kullanmaktır. Gün içerisinde kullandığınız nemlendiriciler bir şeylere dokunma, el yıkama, kirlenme gibi durumlar nedeni ile tam olarak etki göstermez. Gece sabaha kadar elinize olacak nemlendirici ise elinizin tamamen bu kremi emmesine olanak sağlayacaktır.

Cildin güzel görünmesi ve sağlıklı olması için cilde giden kanında etkisi büyüktür. Bu nedenle el masajı yaparak ellerinizde ki kan dolaşımını artırabilirsiniz. Elinizi fazla zorlamadan bu masajları uygulayabilirsiniz. Beslenmenizde sadece el değil bütün cildiniz için önemlidir. Dengeli ve yeterli beslenmeniz cildinizin ihtiyacı olan yağa ulaşmasını sağlar ve daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Su tüketimi de bu konuda oldukça önemli bir yol oynamaktadır.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

2019 Trend Kışlık Pantolon Modelleri

Pantolonlar… Gerek ofis modasında büro çalışanı kadınların, gerekse de sokak modasını takip eden cadde kadınlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir