Ana Sayfa / Makyaj / Yorgunluğu Gizleyen Makyaj Önerileri

Yorgunluğu Gizleyen Makyaj Önerileri

Uykunuzu alamadığınız zaman veya berbat bir gece geçirdiğinizde üstünüzdeki yorgunluk ne yazık ki yüzünüze yansır. Böyle bir hal de nasıl makyaj yapmak gerek, yorgunluğunuzu gizlemenin bir yolu var mı? Sizler için bazı önerilerde bulunmak istiyoruz. Yorgunluğunuzu gizlemek, çok daha güzel ve canlı gözükmek için yapacağınız makyaj taktikleri şunlardır;

 

Koyu halkaları gizleyin

Yeterince uyku alamadıysanız ve uykusuzsanız, bu durum direkt gözlerinizin altında kendini gösteren koyu renkte halkalardan anlaşılır. Bu göz altı koyu renkli bölümleri bertaraf etmek için kapatıcınızı kullanmayın. Kapatıcıların yerine renk eşitleyicileri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Göz altınızda ortaya çıkan koyu renk bölgesini bu şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. Renk çemberlerinde turuncu rengi her zaman morun karşısında olur ve morun üstüne sürüldüğünde onu ortadan kaldırır. Bunun yanı sıra turuncu rengi sayesinde de koyu renk alanından kurtulabilirsiniz.

Kaşlarınızı kaldırın

Kaşlarınızı dolgunlaştırıp, kaş kemiklerinize aydınlatıcı sürerek çok daha kalkık olması muhtemelen aklınıza gelecek en son makyaj taktiğidir. Ancak sizi çok daha formda ve dinç göstereceğine emin olabilirsiniz. Uykusuz geçirdiğiniz gecenin sizler de yorgun görüntü oluşmasını ortadan kaldırmak için göz bölgesine çok önem göstermeniz gerekmektedir.

Kahverengi göz kalemi kullanın

Sürekli kullanmış olduğunuz siyah renkli göz kalemleri, uykusuz ve yorgun olduğunuz gün için çok da uygun bir seçenek değil. Göz kalemi yerine gözlerinizi çok daha açık gösterecek kahverengi tonlarında göz kalemini tercih edebilirsiniz.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Ok Gibi Kirpikler İçin Öneriler

Kirpiklerin kıvrık, uzun ve hacimli olanları makbuldür. Bütün rimeller de bunun iddiasındadır zaten. Ama takma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir