Ana Sayfa / Makyaj / Yeni Başlayanlar İçin Makyaj Önerileri

Yeni Başlayanlar İçin Makyaj Önerileri

– Makyaja başlamadan önce yüzünüzü iyice yıkamalı ve nemlendirici sürmelisiniz. Göz çevresi ve dudaklarınıza sürmeyi de ihmal etmeyin.

– Makyaja başlamadan önce yüzünüzü iyice yıkamalı ve nemlendirici sürmelisiniz. Göz çevresi ve dudaklarınıza sürmeyi de ihmal etmeyin.

– Daha sonra size uygun bir baz edinin ve nemlendirme işleminden sonra cildinize baz uygulayın.

– Sıra fondöten seçimine geldiğinde cilt tipinize göre bir fondöten edinmelisiniz. Cildiniz karma veya yağlı bir yapıya sahip ise içerisinde pudra bulunduran fondötenler kullanmalısınız. Eğer cildiniz kuru ise nemlendirme özelliğine sahip hava aldıran fondötenler seçmelisiniz. İlk defa fondöten satın alıyorsanız rengini yüzünüzde değil boyun ve yüz arasında bulunan bölgede deneyin.

 – Fondöten sürmeden önce cildinizde sizi rahatsız eden kızarıklık veya morluklar var ise bunları cildinizden 3-4 ton açık bir kapatıcı ile kapatın. Fondöteni sürerken bir fırça ya da makyaj süngeri kullanın. Yeterli miktarda fondöteni elinizin ya da direk uygulamada kullanacağınız ürünün üzerine dökün ve yavaş tampon hareketlerle uygulamaya başlayın.  Saç diplerine ve boyuna da uyguluyoruz. Her yere eşit miktarda dağıldığından emin olana dek uygulamaya devam edin.

– Göz altlarınızda morluk veya kızarıklık varsa göz pınarından başlayıp bitimine kadar hafif kapatıcı uygulayın.- Göz makyajı yaparken açık renkler kullanmaya özen göstermelisiniz. Koyu renkler gün içinde dağılabilir ya da sizi daha yaşlı bir görünüme sokabilir. Cilt renginize yakın açık renk bir farı fırça yardımıyla kaş altınızdan göz kapağınıza kadar tampon hareketler ile sürün. Bu işlem göz kaparlarındaki rengi eşitler ve farın sabit durmasını sağlar. Daha sonra şeftali ve ya sütlü kahve tonu farı fırçanıza alıp katlanma bölgesinden itibaren uygulayın. Karıştırma fırçasıyla hafifçe karıştırın, bu doğal bir görünüm sağlar.

– Maskara uygularken dikkat etmeniz gereken nokta alttan başlayıp sağa sola hareketlerle yukarı doğru sürmektir. Daha doğal görünmesi için tek kat uygulayın.

– Allık kullanmak isterseniz şeftali tonları allığı bir kat yanaklarınıza yuvarlak şekilde uygulayın.- En son olarak ruj kullanırken açık ve mat nude tonlar kullanmalısınız bu sizi daha canlı gösterir.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Ok Gibi Kirpikler İçin Öneriler

Kirpiklerin kıvrık, uzun ve hacimli olanları makbuldür. Bütün rimeller de bunun iddiasındadır zaten. Ama takma …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir