Ana Sayfa / Makyaj / Yağlı Ciltlere Makyaj Önerileri

Yağlı Ciltlere Makyaj Önerileri

Yağlı bir cilde sahipseniz çeşitli cilt sorunları ile çoktan karşılaşmış olma olasılığınız yüksektir. Cilt sorunlarının yanı sıra makyaj yaparken de bazı dezavantajlara sahipsiniz. Özellikle T bölgesinin yağlı olması yaz aylarında yapacağınız makyaj ile parlamasına neden olmaktadır. Ancak alacağınız bazı önlemler ile yağlı ciltlere makyaj yaparken bu sorunları yaşamayabilirsiniz.

Cildiniz yağlı ise makyaj yapmadan önce ilk kuralınız derinlemesine temizlik olmalıdır. Makyaj yapmadan önce cildinizi çok iyi bir şekilde temizlemeniz gerekmekte. Bir tonik kullanarak da cildinizin yatışmasına yardımcı olabilirsiniz. Nemlendirici kullanmanız gerektiği durumlarda ise yağsız formüllere sahip olan ürünleri kullanmanız gerekir. Kullanacağınız fondötenin cildinizdeki yağa maruz kalmaması içinse makyaj bazı kullanmanız önemlidir. Makyaj bazları cildinizdeki gözenekleri dondurduğu için daha sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlayacak ve yaptığınız makyajın daha iyi kalıcı olmasına yardımcı olacaktır. Cildinizdeki yağın etkilerini azaltmak için ayrıca pudra kullanmanızda önemlidir. Pudra sayesinde istemediğiniz parlaklığın daha mat bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Pudra uygularken de dikkat etmeniz gereken normal pudralardan çok transparan pudra kullanmaktır. Normal pudralar yüzünüzde bir tabaka oluşturabileceği için makyajınızın doğalları ortadan kalkabilir. T bölgesinde görülen parlamayı azaltmak içinse gün içerisinde transparan pudra uygulayabilirsiniz. Gün içerisinde aynı zamanda nem emici mendillerde kullanabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında terleme nedeni ile yağlı ciltlerde nem emici mendiller büyük fayda sağlamaktadır. Bu önerilere uyarak yağlı ciltlere daha iyi makyaj yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Makyajsız Da Güzelsiniz!

Makyaj; kusurları kapatmak için değil, kadınların kendilerini güzel hissetmelisi için yapılmalıdır. Aynı zamanda zevk aldıkları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir