Ana Sayfa / Makyaj / Yağlı Cilde Nasıl Makyaj Yapılır?

Yağlı Cilde Nasıl Makyaj Yapılır?

Yağlı cilt, ciltteki yağ hücrelerinin çoğalması ve fazla çalışması sonucu oluşur. Yağlı ciltler diğer cilt tiplerinden daha kalın bir yüzeye sahiptir. Ve siyah nokta, sivilce, akne oluşuma olasılığı daha yüksektir.
Makyaja başlamadan önce cilt kükürtlü sabun veya yağsız tonikle temizlenmelidir.

Yağlı ciltlerin nemlendiriciye ihtiyacı olmadığı düşüncesi yanlıştır. Cilt yıkandıktan sonra mutlaka yağsız bir nemlendirici ile nemlendirilmelidir. Temizleme işlemi bittiğinde cildi makyaja hazırlamak için baz uygulayın ve biraz cildin emmesini bekleyin. Baz kullanmak ciltteki gözenekleri küçültmenin yanı sıra yağlı bölgeleri de mat bir görüntüye kavuşturur. Makyaja ilk olarak ten den başlanmalı. Fondöten fazla yağlı olmayan yarı mat forma seçilmelidir. Eğer cilt fondöten kullanmayı gerektirecek kadar kusurlu değilse yağ oranı az bir bb krem kullanılmalıdır. Kullanılacak ten ürünleri likit değil de toz formda olmalıdır. Ten makyajı tamamlandıktan sonra yüzdeki T bölgesine transparan pudra uygulanmalıdır. Bu parlaklığı azaltır. Göz makyajına geçmeden önce göz kapaklarına far bazı uygulanmalıdır. Bu göz makyajının daha kalıcı ve daha belirgin olmasını sağlar. Makyajda kullanılan fırçaların temiz ve kuru olması, kullanılan ürünlerin de matlaştırıcı olması gerekir.

Ciltteki yağ dengesini korumak ve için bb krem yerine güneş kremi de kullanılabilir. Makyaj bittikten sonra sabitleyici sprey sıkılarak makyajın akması önlenmelidir.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Ok Gibi Kirpikler İçin Öneriler

Kirpiklerin kıvrık, uzun ve hacimli olanları makbuldür. Bütün rimeller de bunun iddiasındadır zaten. Ama takma …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir