Ana Sayfa / Moda / Vücut Tipine Göre Çanta Seçimi

Vücut Tipine Göre Çanta Seçimi

Çantalar kadınların vazgeçilemez aksesuarlarıdır. Aynı zamanda kombinlerinde tamamlayıcı parçalarıdır. Her kadının vücut tipi farklı olduğundan kullanıcağı çanta modelleri de farklıdır. Peki vücut tipine göre çanta seçimi nasıl olmalıdır?

Öncelikle alacağınız çanta vücut tipinize uygun olmakla birlikte aynı zamanda şık ve kullanışlı olmalıdır. Çanta seçimi yaparken çok dikkat etmelisiniz.

Atletik Yapılı Vücut: Çok köşeli ve atletik yapılı vücuda sahip olan kadınların dikdörtgen ve dairesel yapıda çantalar ve dar açılı çantalar tercih etmelidirler. Bu tarz çantalar vücudunuzu daha düzgün gösterir ve size sadelik kazandırır. Üzerinde nakış veya civili çantalarda kullanabilirsiniz.

Yuvarlak Hatlı Vücutlar: Bu vücut tipli bayanların çantaları genelde elde taşımalı çantalardır. Daha kadınsı çantalar size daha çok yakışacaktır.

İnce ve Uzun Boylu Vücutlar İçin: Bu vücut tipine sahip kadınlar farklı çanta seçimi konusunda oldukça şanslı. Omuz çantaları, büyük sırt çantaları ve daha farklı modelleri rahatlıka kullanabilirler. Basklılı çantalarıda tercih edebilirler.

Minyon Tipli Vücutlar İçin: Bu vücut tipine sahip kadınların kesinlikle büyük çantalardan uzak durmalıdırlar. Çünkü boylarını olduğundan daha kısa gösterirler. Bu bayanlar daha çok yuvarlak ve küçük çantalar tercih etmelidirler.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Hızla Kilo Verdiren Diyetler

Son zamanlarda sağlıklı olmanın bir kenara bırakılıp moda haline getirildiği zayıflama anlayışı özellikle genç kadınlar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir