Ana Sayfa / Sağlık / Tüm Gün Oturarak Çalışanlara Özel Sandalyede Egzersiz Hareketleri

Tüm Gün Oturarak Çalışanlara Özel Sandalyede Egzersiz Hareketleri

Çalışma hayatınızın sağlığınıza zarar vermemesi için egzersizlere önem vermeniz gerekir. Özellikle masa başında uzun süre oturarak çalışmak zorunda iseniz buna ayrı bir önem vermeniz yaşayabileceğiniz sağlık sorunlarının önüne geçmek için önemlidir.

Sandalyede egzersiz hareketleri sayesinde gününüzün küçük bir bölümünü egzersize ayırarak masa başı çalışmanın verebileceği zararlardan korunabilirsiniz. Egzersize boyundan başlayabilirsiniz. Nefesinizi aldıktan sonra başınızı sağa yaslayın sonra tekrar eski haline getirin. Tekrar nefes alarak başınızı yukarı doğru kaldırdıktan sonra çenenizin göğsünüze değecek şekilde pozisyon alın ve nefesinizi verin. Bu egzersizlerin yanı sıra başınızı saat yönünde ve başınızın omuzunuza değecek derecede döndürmeniz gerekiyor. Bunu yaparken nefesinizi normal alıp verebilirsiniz. Saat yönünde döndürdükten sonra aynı sayıda tersi yönünde döndürün. Nefes egzersizi de yapmanız gerekmekte. Bunu için bir elinizi göğsünüze koyun. Diğer elinizi ise karnınıza. Burundan derin nefes alın ve birkaç saniye bekledikten sonra ağzınızdan verin. Beş defa tekrarlayabilirsiniz. Bu egzersizi ayakta yapmanız daha faydalı olacaktır. Masa başında ağrıyan yerlerden biri de omuzlardır. Omuzlarınızı rahatlatmak için omuzlarınızı kulaklarınıza doğru kaldırın ve birkaç saniye bekledikten sonra bırakın. Ellerinizi ensenizde birleştirdikten sonra derin nefes alarak dirseklerinizi arkaya doğru gerin ve otuz saniye bekleyin. Yapacağınız bu basit ve etkili egzersizler sayesinde masa başında çalışırken oluşabilecek ağrılardan kurtulabilirsiniz. Bu egzersizleri işe başlarken ve öğle arası sonrasında yapmanız oldukça faydalı olacaktır.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

İştah Açıcı Yiyecekler

Fazla kilolar kadar zayıflıkta bazı durumlarda bizlere sorun yaşatabilmektedir. İdeal kilomuzdan daha düşük bir kiloya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir