Ana Sayfa / Alışveriş / TULUM VE SALOPETLER

TULUM VE SALOPETLER

Tulum ve salopetler bu sene de kendini öne çıkarak parçalar arasında gösteriyor. Tulumlar yapı olarak salopetlere göre biraz daha vücudu saran parçalar olarak aralarındaki farkı ortaya koysa da her iki modelde oldukça fazla tercih ediliyor. En büyük rahatlığı sokakta, gece dışarı çıkarken ya da özel bir davette her alanda kullanılabilen parçalar olmasının giyim konusunda büyük bir avantajı bulunuyor.

Tulumlar

Tulumlar, kumaş anlamıyla tulumlara göre daha farklı yapıda bulunuyor. Her duruma uygunluğu ile dikkat çeken bu parçalar, düğün, nişan, özel bir davet ya da günlük hayatta her alanda rahatça kullanılabiliyor. En büyük özellikleri arasına bu yer alsa da moda dünyası içerisinde farklı kombinler ve desenlerle dikkat çekiyor. Genellikle ayak bileği boyutuna kadar uzanan bu modeller de bu sene diz altı olacak şekilde yeni bir moda akımı başladı.

2018 senesinin en büyük akımlarından biri olan kısa pantolonlar, moda dünyasında her parçada kendini göstermeyi başarıyor. En son olarak tulumlara kadar uzanan bu moda akımı, size farklı bir görüntü katarken, günlük hayatta giyebileceğiniz tulumlar haline geliyor. Spor ayakkabı ile kombileyebileceğiniz bir tulum modeli ile daha günlük, sade ve şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. Daha uzun parçaları ise topuklu ayakkabılarla kombinlediğinizde daha şık ve daha trend bir hava yaratabilirsiniz.

Tulum seçiminde dar yapıda ve geniş yapıda olan kesimlerde mevcuttur. Bu nedenle kendi vücudunuza göre seçim yapmalısınız. Daha uzun gözükmek istiyorsanız geniş kesim olan tulumlar ve topuklu ayakkabılar tam size göre olacaktır.

Salopetler

Tulumlara oranla daha sade ve bilindik bir havası olan salopetlerde, bahçıvan tulum adı verilen moda hakimdir. Bahçıvan tulum olarak anılsa da asıl adı salopet olarak geçen bu modellerde hem şort hem de etek tarzı modeller bulunuyor. Günlük hayatta sıkça kullanılabilecek bu modeller genellikle spor ayakkabılarla tamamlandığında hem günlük hem de şık bir görüntü sağlıyor. Kesim olarak genel anlamıyla geniş bir kesime sahip olsa da bedeninize en uygun oranda olacak olan salopeti seçmenizi öneririz.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Şeritli Pantolonlar Nasıl Kombinlenir?

Şeritli pantolonları çok sevdik. Yanlarında dikey çizgiler olan pantolonlar kimi zaman bizlere eşofman modellerini bazen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir