Ana Sayfa / Güzellik / Tepeden Tırnağa Güzelliğin Doğal Sırları

Tepeden Tırnağa Güzelliğin Doğal Sırları

Vücudumuzun bakımı ve güzelliği için kullandığımız bazı kozmetik ürünlerinde bulunan kimyasal maddeler cildimize fayda yerine zarar verebilmektedir. Bundan dolayı tepeden tırnağa güzelliğin doğal sırları kullanılarak bakım yapmak daha faydalı olacaktır. Ayrıca evde yapılacak kadar kolay olması ve kullanılan ürünlerin maliyetinin düşün olmasıyla daha az bütçeyle güzelliği yakalamak mümkün olacaktır.

Ayaklarımızı ölü tabakan arındırarak yumuşatmak için bir leğende sıcak suya katılan yarım bardak soda ve 2 çorba kaşığı deniz tuzu iyi gelecektir. Ardından sürülen shea yağı hem nemlendirecek hem de parlak bir ayak görüntüsü sağlayacaktır. Bazı cilt yapıları yağlanmaya ve sivilcelenmeye daha müsaittir. Tepeden tırnağa güzelliğin doğal sırları içinde elma sirkesi sivilcelerin baş düşmanı olarak bilinmektedir. Güçlü anti bakteriyel etkisi bulunan elma sirkesinin sivilce ve akne bulunan yere sürülmesi derinlemesine temizlenmesi için yeterli olacaktır. Kalıcı nem sağlayan Hindistan cevizi yağı kuru ve kırılan tırnakların onarılması için idealdir. Gece tırnaklara Hindistan cevizi yağı sürüldükten sonra bir eldiven giyilip yatılıp sabah kalkınca yıkanmalıdır. Böylece tırnakların daha güçlü olduğu görülecektir.

En hassas cilt tiplerinin kuruluğunu gidermek için iki çorba kaşığı yoğurt, bir çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı kaymak karıştırılıp sürülmelidir. 15 dakika bekletildikten sonra durulandığında yumuşacık bir cilde kavuşulacaktır. Yoğurdun ev yapımı olmasına dikkat edilmelidir. Kış aylarında sertleşen ve pürüzlü hale gelen elleri yumuşatmak için ılık süt, bal ve tatlı badem yapı karıştırılıp eller ıslatılır. Badem yağı elleri yumuşatırken bal ve süt besleyecektir. Ağzınıza kaçtığında hiçbir zararı olmayan doğal Hindistan cevizi yağı ile shea yağının karışımı dudakları besleyecek güzel bir karışımdır.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

En Güzel Kırmızı Deri Ceket Kombinleri

En Güzel Kırmızı Deri Ceket Kombinleri Kırmızı renk tonu, metrelerce uzaklıktan fark edilmenizi sağlayan göz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir