Ana Sayfa / Güzellik / Son Trend; Islak Saç Görünümü

Son Trend; Islak Saç Görünümü

Akıllarda soru işareti bırakan ama bir o kadar da cool bir trend var artık. Islak görünümlü saç görüntüsü. Hemen hemen tüm ünlülerin, stil ikonlarının partilerde, fotoğraflarda sıkça kullandığı bir trend olduğunu anımsarsınız. Trendin ilk çıkış noktasını hatırlayanlarınız vardır; 2014 Grammy ödüllerinde Beyonce kullanmıştı. Sizlerinde bu trend saç modelinin nasıl yapıldığını merak ettiğinizi duyar gibiyim 🙂 Gelin birlikte inceleyelim.

Öncelikle ıslak saç görünümünü uygularken dikkat etmeniz gereken saçın dokusuna zarar vermeden yani hiçbir ısıtıcıya maruz bırakmadan şekil vermek. Saçın doğal hali ile hafif nemli iken saç spreyi veya köpük yardımı ile şekil vermelisiniz. Bu trend yaygınlaştıktan sonra bazı markalar çeşitli özel ürünler sürdü piyasaya. Bu ürünleri temin ederseniz istediğiniz görüntüyü rahatça elde etmeniz mümkün.

Gelelim uygulama şekline; saça şekil verirken saç diplerinde kesinlikle jöle, köpük ve benzeri ürünleri uygulamayın. Çünkü saç diplerinde bu ürünlerden uygulamanız saçı ıslak değil yağlı gösterecektir. Sizde trend olmaktan çıkıp komik bir görüntüye bürünmüş olursunuz, aman dikkat edin!

Islak saç görünümünün en trend ve en çok sevilip uygulanan modeli şüphesi geriye yatırılmış saçlar. Maskülen olması ile birlikte en seksi görünüme sahip olacağınız model de bu olacaktır. Tabi ki seksi görünmek için sadece saçları ıslak görünüme getirmek yetmez. Makyaj ile görüntüyü desteklemek gerekir. Bu saç modelinin taşıdığı en güzel makyaj dumanlı göz makyajı ve nude tonlarda dudaklar olsa da siz ikinci bir şık olarak tercihinizi ince çekilmiş bir eyeliner ve kırmızının her tonu ile ışıldayacağınız dudaklardan yana da kullanabilirsiniz. En özel geceye ıslak saç görünümü ve makyajınız ile hazırsınız işte 😉

Dikkat edilmesi gereken en önemli detay; saçlara vereceğiniz şekle ilk başta ıslak iken karar vermeniz olacaktır. Çünkü jöle, köpük, sprey yada wax ile şekil verdiğin saçlarınız kuruduktan sonra akşama kadar aynı görüntü ile kalacak ve müdahale edemeyeceksiniz. Ortadan ikiye ayırmak, tek bir yana saçları atıp dağınık bırakmak bir tercih olsa da en popüler görünüm olan geriye doğru taramaktan da ilham alarak saçlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Mutlaka İncelemelisin

Deniz-Havuz Makyajı Nasıl Yapılır?

Deniz-Havuz Makyajı Nasıl Yapılır? Malumunuz yaz geldiği için her gün ya denizlerde ya da havuzdayız. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir