Ana Sayfa / Kadın / Saçlara Hacim Kazandıran Yöntemler

Saçlara Hacim Kazandıran Yöntemler

Eğer güçsüz saçlarınız varsa bunun güçlüklerini çok iyi bilirsiniz. Ne uygularsanız uygulayın sönük gözüken saçlar sizi çileden çıkarır. Şampuan reklamlarında gözüken dolgunluk ve hacmi yalnızca rüyalarınızda değil gerçek yaşamda da görebilirsiniz. Saçlarınızın güçlü ve dolgun gözükmesini sağlamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

  1. Saçınıza ara ara şekil verin hatta bazen dağınık bırakın

Her zaman saçlarınızı ortadan ayırmak yerine, saçlarınızı ara ara çapraz, ara ara ortadan, ara ara yandan ayırın veya saçlarınızı hiç ayırmayın. Bu kolay hile ile saç köklerinize dolgunluk kazandırırsınız.

2. Duştan sonra saçlarınızı kuruturken başınızı aşağıya doğru eğin

Fön makinesinden gelen hava, saçlarınızın kökünden saç uçlarına doğru estiği zaman saçlarınız dolgunluk kazanmış olur. Kafanızı öne doğru eğmek sizi rahatsız ediyorsa, saçlarınızı ucundan tutup yukarı doğru kaldırarak da kurutabilirsiniz.

3. Kuru şampuanın etkisini küçümsemeyin

Kuru şampuanlar bu husus da hakikaten bir kurtarıcı olabiliyor. Saç köklerinizdeki kiri çıkarırken aynı zamanda çok daha dik durarak saçınızın canlı görünmesini sağlar. Benzer etkiyi bebek pudrası ile de yakalayabilirsiniz.

4. ‘Yaratıcı kaos’ kavramını uygulamalısınız

Düzenli bir biçimde taranmış, fazla düz bir saç modeli fazla ölü ve soğuk gözükebilir. Bunun dışında az karışıklık, saçınızdaki hafif bir dalga saçlarınıza hacimli bir görüntü sunar.

5. Fazla saç köpüğü kullanmaktan kaçının

Çok fazla köpük kullanmak saçlarınızı tutkal gibi birbirine yapıştırır bu yüzden de istediğiniz dolgunluğu bir türlü yakalayamazsınız.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

2019 Trend Kışlık Pantolon Modelleri

Pantolonlar… Gerek ofis modasında büro çalışanı kadınların, gerekse de sokak modasını takip eden cadde kadınlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir