Ana Sayfa / Güzellik / Neden Makyaj Fırçaları Temizlenmeli

Neden Makyaj Fırçaları Temizlenmeli

Profesyonel makyajın değişmez unsurlarından biri de makyaj fırçalarıdır. Pek çok kadın makyaj fırçalarını temizlemeye üşenir ancak bu fırçalar temizlenmediği zaman cildimiz için oldukça tehlikeli olabilir. Bu nedenle diğer makyaj malzemelerine karşı uyguladığımız temizliği makyaj fırçası için de uygulamalıyız. Makyaj fırçaları oldukça hassas ürünler olduğu için dikkatli bir şekilde özenerek temizlemeliyiz.

Eğer makyaj fırçalarını temizlemezseniz yüzünüzde sivilcelerin çıkmasına ve bakterilerin üremesini sağlamış olursunuz. Bu sebeple makyaj fırçalarını en kötü haftada bir mutlaka yıkayın. Bununla beraber diğer temizlik işlemleri de şu şekilde: kapatıcı, fondöten, pudra ve allık fırçalarını haftada bir defa; ruj fırçaları ise kullandığınız her zaman ve fark fırçalarınız ise haftada en az 2 kez temizlenmelidir. Oldukça hassas ve narin olan göz ve etrafı için bu makyaj fırçalarına son derece önem vermeli ve sürekli temizlemelisiniz. Temizlemiş olduğunuz fırçalar tozdan, kirden, bakteriden, ölü deriden, mikroplardan arındığı için sağlığınız için son derece önemlidir. Tüm bunların dışında temizlemiş olduğunuz makyaj fırçaları ile çok daha kaliteli bir görünüme sahip olabilirsiniz. Tıpkı ilk gün aldığınız gibi… Makyaj fırçalarının temizliği, fırçalarda yer alan kılların türüne göre farklılık gösterebilir.

 

Makyaj fırçaları nasıl yıkanır

Makyaj fırçalarını yıkamak için bir adet kabın içerisine ılık su ile doldurun. Bu ılık suyun içerisine biraz zeytinyağı ve anti bakteriyel sıvı sabun ekleyin. Sabun yerine şampuanda kullanabilirsiniz.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Bluz Trendi 2019

Bluzler, tam manasıyla bir şıklık öğesidir. Evet, belki tişörtlerin, gömleklerin ya da sweatların birini giyip …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir