Ana Sayfa / Makyaj / Mavi Gözlere Makyaj Önerileri

Mavi Gözlere Makyaj Önerileri

Doğal güzelliğinizi ortaya çıkarmak için doğru bir göz makyajı yapmanız gerekmekte. Mesela mavi gözlere sahipseniz toprak ve bej tonları gözlerinizi çok daha iri gösterir. Ancak koyu renkte bir makyaj yaparsanız, gözlerinizdeki o büyü herkesi etkileyecektir.

Mavi gözlerinizi ön planda tutmak için bronzlaştırıcı pudra, pembe ve tonlarında ruj ile altın tonunda far kullanmalısınız.

Kirpiklerinize bronz tonlarında, gözlerinizin dış tarafına kahverengi tonunda ve göz kapağına da altın tonlarında makyaj uyguladığınız zaman mavi gözlerinizi daha belirgin ve ortaya çıkarmış olacaksınız.

İstediğiniz herhangi bir renk kullanmak istiyorsanız, gözünüzün etrafını aydınlatmalısınız. Bunu sağlamak için gözünüzün etrafına cilt renginizden 2 ton daha açık uygulama yapmanız gerekmektedir. Üst kirpiklerinizin diplerine eyeliner sürer ve kaşlarınızın seyrek olan bölümlerini doldurduğunuz takdirde gözleriniz son derece belirgin bir hal almış olacak.

Mavi göze hangi renk far yakışır

Göz makyajınızın etkili olmasını sağlamak için, göz renginiz ile göz farınız arasındaki uyumu sağlamak gerekir. Mavi gözlerinize uygun far renkleri, gözlerinizi ortaya çıkartır. Bazı renk tonları ise gözünüzün rengin söndürerek kötü bir görünüm yaratacaktır.

Makyaj ustalarının üstünde durduğu en sık yapılan yanlışlardan biri de mavi gözlere mavi far sürülmesidir. Mavi gözlere sahipseniz tamamen zıt renkler kullanmalısınız. Bu sayede sizler de bu basit hataya düşmemiş olacak ve gözlerinizdeki o etkili bakışları kaybetmemiş olacaksınız.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Ok Gibi Kirpikler İçin Öneriler

Kirpiklerin kıvrık, uzun ve hacimli olanları makbuldür. Bütün rimeller de bunun iddiasındadır zaten. Ama takma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir