Ana Sayfa / Güzellik / Manikür Nasıl Yapılır?

Manikür Nasıl Yapılır?

Kadınlarının en dikkat çeken yerlerinden biride elleridir. Bir kadının elleri ne kadar bakımlı ve temiz ise kendiside o kadar temiz ve bakımlıdır. Ellerimiz ve tırnaklarımızın güzel görünmesi için günlük bakımın yanı sıra 1 yada 2 haftada bir manikür yaptırılması gerekir. Eğer kuaföre gidecek zamanınız yok ise manikürü evde kendinize yapmanızda mümkündür. Nasıl olduğunu merak ediyorsanız okumaya devam edin.Kadınlarının en dikkat çeken yerlerinden biride elleridir. Bir kadının elleri ne kadar bakımlı ve temiz ise kendiside o kadar temiz ve bakımlıdır. Ellerimiz ve tırnaklarımızın güzel görünmesi için günlük bakımın yanı sıra 1 yada 2 haftada bir manikür yaptırılması gerekir. Eğer kuaföre gidecek zamanınız yok ise manikürü evde kendinize yapmanızda mümkündür. Nasıl olduğunu merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Manikür yapmaya başlamadan önce tırnaklarınızda kalmış oje veya oje parçaları varsa aseton ile silinmelidir.

– Tırnaktaki kütiküllerin yumuşamasını sağlamak için nemlendirici krem veya bakım yağları kullanmanız gerekecektir. Eğer bundan yana değilseniz ellerinizi 15 dakika ılık su dolu bir kabın içerisinde bekletebilirsiniz.

– Tırnaklarınızın dibindeki eti kesinlikle kesmemelisiniz.

– Tırnaklarınızı ne çok kısa ne de çok uzun olacak şekilde kesin. Uzun  istiyorsanı 2 mm bırakabilirsiniz.- Törpü yapmadan önce kendinize bir tırnak şekli seçin. Tırnağınızı törpülerken eskilerden beri yaptığımız sağa sola düz ve sert törpüleme hatasını yapmayın, bu tırnaklarınızın güçsüzleşmesine ve geç uzamasına neden olur. Ayrıca bu şekilde törpülemek tırnaklarınızı yakar, çoğunuzun burnuna bunu yaparken tuhaf bir koku gelmiştir. İşte bu tırnaklardaki yanık kokusudur.

– Son olarak ellerinize nemlendirici krem veya bakım yağı sürün. İşte bu kadar kolay manikür bitti.    Manikürü haftada 1 veya 2 kez uygulayabilirsiniz. Daha fazla yada daha az uygulanması zararlı olmasının yanı sıra hoş olmayan bir görüntüye sebep olur.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Stil Sahibi Görünmek İçin 5 Tarz

Her zaman şık olarak stil sahibi görünmek için 5 tarz vardır ki bunların bazılarının uygulanabilmesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir