Ana Sayfa / Makyaj / Makyajsız Da Güzelsiniz!

Makyajsız Da Güzelsiniz!

Makyaj; kusurları kapatmak için değil, kadınların kendilerini güzel hissetmelisi için yapılmalıdır. Aynı zamanda zevk aldıkları ve kendi tarzını ortaya koymalarının en güzel yolu.  Ama güzel görünmek adına yapılan makyajın altında aslında kendine olan güvensizlik yatmaktadır.  Hem zaten herkes makyajla güzel olabilir. Öncelikle sağlıklı bir cilt ve iyi bir psikoloji bir çok kozmetik ürününden daha anlamlı ve önemlidir. Bu yüzden burada, makyajsız veya hafif bir makyajla da güzel görünmenin sırlarını sizlerle paylaşıyoruz. Yaz aylarında bir ton makyajın ne kadar bunaltıcı olduğu ve cilt problemlerine yol açtığı düşünülürse, bu liste tam sana göre.

1- Cildinizin sağlıklı olması sizi her zaman güzel gösterir. Bunun için de hem uyku düzeninize hem de beslenmenize çok dikkat etmelisiniz. Sigaradan uzak durmayıda unutmayın.
2- Bol bol su iç. Su cildinizin  nemlenmesine yardımcı olur. Cildinizin canlı ve genç görünmesini sağlar. Göz altı morluklarını da önler.
3- Kaşlar, yüzünüzü  ve bu yoldan da güzelliğinizi en çok etkileyen faktörlerden biridir. Yüzünüze uygun kaşlarınız olsun. Kaşlarınızı sık sık tarayın ve düzgün bir şekil vererek kullanın.
4- Sadece kirpiklerini belirginleştirerek makyaj yapmışsın gibi görünebilirsin. İyi bir şeffaf rimel ya da kirpik kıvırıcıyla bu sonucu elde edebilirsiniz.
5- Yüzünüzü her zaman temiz tutun. Özellikle yatmadan önce nemlendirmeyi unutmayın. Gül suyunu yüz temizlemek için kullanabilirsiniz.
6- Dudaklarınızın dikkat çekmesi için dudak balmı ya da nemlendirici sürün. Böylece dudakların pürüzsüz gözükücektir.
7- Saçlarının kırıklarını aldır, düzenli olarak yıka ve arada zeytinyağı maskesiyle onları canlandır.
8- Günde en az 7 saat uyumalısın. Gözlerinin dinlenmesi ve cildinin yenilenmesi için uyku şart.
9- Dışarı çıkmadan önce mutlaka koruyucu bir güneş kremi kullan. Böylece cildinin erken yaşlanmasını ve cildinde leke oluşmasını önlemiş olursun.
10- Dişler güzellikte çok önemli. Çünkü aslında kocaman gülümsemek, güzel olmak demek. Bunun için de bakımlı ve beyaz dişlerin olsun.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Ok Gibi Kirpikler İçin Öneriler

Kirpiklerin kıvrık, uzun ve hacimli olanları makbuldür. Bütün rimeller de bunun iddiasındadır zaten. Ama takma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir