Ana Sayfa / Makyaj / Kore Tarzı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kore Tarzı Makyaj Nasıl Yapılır?

– Kore de cilt ne kadar beyaz ve parlaksa güzelliğiniz o kadar artar. Bu nedenle Kore makyajına başlamadan önce cildinizi iyice temizlemelisiniz.

– Kore de cilt ne kadar beyaz ve parlaksa güzelliğiniz o kadar artar. Bu nedenle Kore makyajına başlamadan önce cildinizi iyice temizlemelisiniz.

– Temizleme işleminden sonra pigmenti yüksek olan makyaj bazlarından kullanın. Cildiniz yeterince parlamaz işe nemlendirici kullanın.

– Sonrasında eğer elinizde bulunuyorsa cilt beyazlatıcı krem kullanın.

– Fondöten olarak kalın ve mat değil, cushion tarzı fondötenler tercih etmelisiniz. Bu ürünler Kore de oldukça popüler ve fazlaca kullanılmaktadır.

– Kapatıcıya geçtiğinizde çok fazla açık renkli bir kapatıcı ile sadece ciltteki kızarıklıkları kapatmanız yeterli olacaktır.

Kontür yaparken her zamanki kullandığınız kahve tonlarını değil de daha çok morumsu ya da gülkurusu renklerini tercih etmelisiniz. Kontürü uygularken normaldeki gibi yukarı doğru değil de elmacık kemiklerinden başlayıp aşağı doğru devam ettirin.

– Kore de göz makyajında genellikle pembe ve kırmızı tonları kullanılır. Elinizde bulunan herhangi ışıltılı açık pembe bir far kullanın. Eğer far stick şeklinde ise daha sizin için daha kolay olur. Farı gözün katlanma yerinden içerisine sürün. Aynı farı gözaltına da uygulayın. Sonrasında daha pembe ve pigmentsiz bir far ya da allık alıp sadece gözün katlanma çizgisine uygulayın. Fazla keskin ve yukarı doğru uygulamamaya dikkat edin.

– Eyeliner seçiminizi kahverengi den yana kullanın. Eyeliner uygularken yukarı doğru bir kuyruk değil de aşağı doğru bir kuyruk yapmalısınız. Ayrıca dipliner şeklinde kirpik diplerinize de uygulayın.

– Maskara sürmeden önce kirpiklerinizi kıvırın ve maskarayı tek kat sürmeye özen gösterin.

– Pembe renkli bir alık ile yanaklarınızın üzerinden geçin.

– Aydınlatıcı yani highligter seçimini likit formda olanlardan yana kullanın. Bu sayede doğal bir görünüm elde edersiniz.

– Son olarak ruj uygulamadan önce dudak çizgilerinin üzerinden fondöten ile geçin ve dudaklarınızın silik görünmesini sağlayın. Sonrasında koyu pembe likit ve parlak bir ruj seçin ve sadece dudakların iç kısmına sürüp yayın. Çevresine bulaşmamasına dikkat edin.

Ve işte artık Kore sokaklarına kendinizi atabilirsiniz.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Ok Gibi Kirpikler İçin Öneriler

Kirpiklerin kıvrık, uzun ve hacimli olanları makbuldür. Bütün rimeller de bunun iddiasındadır zaten. Ama takma …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir