Ana Sayfa / Moda / Kayınvalide İle Geçinme Yöntemleri

Kayınvalide İle Geçinme Yöntemleri

Iki yabancı insanın ortak bir duyguyla ve amaçla ortak bir noktada buluşması birleşmesi diye tabir edilebilir evlilik. Ilk günler de aşkla başlayan bu birliktelik zaman içinde hele de dışardan müdahale varsa yerini huzursuz günlere bırakabilir. Toplumumuzdaki bu huzursuzluklardan biridir kayınvalide ile geçimsizlik. Yaşamını mutlu bir şekilde geçirmek isteyen akıllı bir kişinin kayınvalide ile geçinme yöntemlerini bilmesi gerek.

 

Yapmanız gereken ilk iş karşınızdaki insana önyargı ile yaklaşmamak ve onu anlamaya çalışmak olmalı. Sonuçta o kişi eşinizin annesi ve bu zamana kadar sizi kimseyle paylaşmamış biri evladınızı düşünerek empati yapın. Mümkünse ev seçiminde birbirinize uzak yerleri tercih edin, araya mesafe girdikçe kıymetiniz o kadar artar. Kayınvalide ile geçinme yöntemlerinden biri de eşiniz ile vakit geçirmesine müsade edin. Sonuçta eşiniz onun evladı ve onunla paylaşmak belki dertleşmek istediği özel anlar olabilir. Buna fırsat tanıyın hatta evladı ile birlikte bir yemeğe gitmeleri için ortam hazırlayabilirsiniz.

 

Kayınvalide ile aranızda az da olsa mutlaka mesafeniz olmalı, her derdinizi sıkıntınızı paylaşmayın, hatta eşinizle olan mutlu anlarınızı dahi çoğu zaman anlatmamaya özen gösterin unutmayın ki o da bir kadın ve evladını başka bir kadınla paylaşan bir anne. Tartıştığınız anlarda sakinliğinizi koruyun ve onun sizden yaşça büyük olduğunu unutmayın. Kendi aile bütünlüğünüz çocuklarınızın huzuru için sessiz kalmayı denemelisiniz ancak tavrınızı da ortaya koyarak hakkınızı yedirmeyin.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Şeritli Pantolonlar Nasıl Kombinlenir?

Şeritli pantolonları çok sevdik. Yanlarında dikey çizgiler olan pantolonlar kimi zaman bizlere eşofman modellerini bazen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir