Ana Sayfa / Güzellik / Kararan El ve Ayakları Doğal Yöntemlerle Beyazlatma

Kararan El ve Ayakları Doğal Yöntemlerle Beyazlatma

El ve ayaklarımız sürekli güneşin zararlı ışınlarına maruz kaldığı için kendini koruma amaçlı daha çok melanin üretir. Fazla melanin eller ve ayaklar korunmuyor ise daha fazla ve kalıcı kararmaya neden olur. El ve ayakların cilde göre daha esmer görünmesi sizi rahtsız edebilir. İşte bu sorunu çözmek için hazırladığımız öneriler.

Limon: limon kolayca temin edebileceğimiz ucuz bir parlatıcı işlevini görür. İçinde bulundurduğu asit sayesinde derinin beyazlamasını sağlar. 1 limonu ortadan kesin ve yarısının üzerine biraz toz şeker serpiştirip kararmalardan şikayetçi olduğunuz bölgelerinize yavaşça sürün. 15 dakika kadar bekletip bol su ile durulayın. Bu uygulamayı haftada 2 kez yapın. Limonun bir diğer kullanım şeklide şöyledir; 1 çay bardağı taze sıkılmış limon suyuna, 2 yemek kaşığı bal ekleyip iyice karıştırın ve kararan bölgeye sürüp 10 dakika bekletin. Süre dolduktan sonra soğuk su ile durulayın. Olumlu bir sonuç istiyorsanız bu işlemi günde 2 kez yapmalısınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra mutlaka güvendiğiniz bir nemlendirici ile üzerinden geçin ve 1 buçuk saat güneş ışığına çıkmayın.

Yoğurt: yoğurt bulundurduğu laktik asit ile cildi parlatma ve rengi açma özelliğine sahiptir. Yoğurttaki vitaminler cildi besler ve nemlendirir, aynı zamanda ölü deriyi dökerek cildin sağlıklı görünmesini sağlar.
Kararmış kısımlarına 10-15 dakika boyunca masaj yaparak sadece yoğurt sürün. Biraz bekletin ve durulayın. Diğer bir seçenek olarak, 1 çay bardağı yoğurt ve yarım çay bardağı gül suyunu karıştırıp kararmış bölgeye masaj yaparak iyice yedirin. Karışım iyice çekildikten sonra uyuyabilirsiniz. Sabah karışım bulunan bölgeyi soğuk su ile durulayın. Bu uygulamayı her gece uyumadan önce yapın.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Moda da Gümüş Trendi

Moda da Gümüş Trendi Annelerimizin döneminde yani bizden bir, bilemedin iki kuşak öncesinde sokaklarda parıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir