Ana Sayfa / Sağlık / İştahın Önüne Geçmenin Kolay Yolları

İştahın Önüne Geçmenin Kolay Yolları

Kilonuzu kontrol edememenizin en önemli sebepleri arasında iştahın çok olması gelir. İnsanın iştahı açık olduğunda yediklerini kontrol etmesi oldukça zordur. Eğer sizlerde bu durumla karşı karşıyaysanız iştahınızı kontrol etmeniz için bazı yollar deneyebilirsiniz. Bu denemeleriniz ile iştahınızı kontrol altına alacağınız gibi kilonuzu da dengede tutabilirsiniz.

İştahınıza yön vermeye öğün arası atıştırmalar ile başlamalısınız. Öğünlerinizi yeterli yapmıyorsanız atıştırma yapma olasılığınız artacaktır. Bu nedenle de kilo almanız kaçınılmaz olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için öğünlerinizi yeterli miktarlarda yapmanız önemlidir. Tabi burada fazla yemek değil yeterli yemek gerekir. Su iştahı açık olanlar içinde şifa kaynağı. Su başlı başına düzenli olarak tüketmemiz gereken en önemli unsurdur. İştahınızın açık olduğu zamanlarda da su tüketiminizi artırabilirsiniz. Su sizin tokluk hissinizi artıracağı için gereksiz besin tüketme durumlarının önüne geçecektir. Yemek yerken hızlı yemek sizin iştahınızı artırabilir. Hızlı yemek yediğinizde az yemek yediğinizi düşünür ve psikolojik olarak doymadığınızı zannedersiniz. Doğal olarak daha çok yeme dürtüsü uyanır. Bu dezavantajı yaşamamak içinse yemeklerinizi yerken çok çiğnemeniz gerekir. İyice besinleri tüketmeniz hem doyma hissinizi artırarak iştahınızı kontrol etmenize yardımcı olacağı gibi midenizin besinleri daha kolay bir şekilde sindirmesine yarayacaktır. Böylelikle hem iştahınızı kontrol edebilecek hem de daha iyi beslenebileceksiniz. İştahınızın çok olduğu zamanlarda uygulayacağınız bu yöntemler ile fazla kilo alma durumlarını engelleyebilirsiniz.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

İştah Açıcı Yiyecekler

Fazla kilolar kadar zayıflıkta bazı durumlarda bizlere sorun yaşatabilmektedir. İdeal kilomuzdan daha düşük bir kiloya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir