Ana Sayfa / Moda / Güneş Gözlüğü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneş Gözlüğü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneş gözlükleri, güneşli bir günde daha iyi görmemizi ve güneşten gelen ultraviyole ışınlarından korunmamızı sağlar. Yapılan araştırmalar, ultraviyole ışınlarının dünya çapında körlüğün önde gelen nedenlerinden biri olduğunu, katarakt riskini artırdığını göstermiştir. Ultraviyole (UV) ışınlara sadece birkaç saat maruz kalmak bile, geçici körlüğe sebep olabilir..

Bu yüzden, güneş gözlüğü seçerken dikkat edilmesi  gerekenler olarak aşağıdaki maddeleri sıralamak, bu tehlikeden önemli derecede korunmanızı sağlar.

 

  • Güneş gözlüğü alırken, Uv ışınlarıdan yüzde yüz koruyan gözlük almaya dikkat edin. Bu bildiri, bir etiket olarak zaten gözlüğün üzerinde yer alır.
  • Daha büyük camları oan gözlükleri tercih edin. Büyük camlı gözlükler, yüzünüzde daha büyük bir alanı kapsar ve Uv ışınlarının etksini azaltır. Bu tip gözlükler ile Uv ışınlarından daha fazla korunursunuz.
  • Gözlük camı renginin daha koyu olması Uv ışınlarından daha az veya daha fazla korumaz. Yani gözlük cam renginizi istediğiniz gibi seçebilirsiniz.
  • Maliyetin o kadar da önemi yoktur. önemli olan Uv ışınlarından yüzde yüz korumasıdır. Daha ucuz fiyata yüzde yüz koruma etiketi bulunan gözlükler de bulabilirsiniz.

 

Gözlük rengi çeşitliliği de güneş gözlüğü seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer almaz. Sadece sarı veya mavi renkli gözlükler vardır ki, bunlar daha iyi odaklanma için yararlıdır.Kısacası ,doğru bir güneş gözlüğü seçimi, göz sağlığınız için oldukca önemlidir

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

2019 Trend Kışlık Pantolon Modelleri

Pantolonlar… Gerek ofis modasında büro çalışanı kadınların, gerekse de sokak modasını takip eden cadde kadınlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir