Ana Sayfa / Sağlık / Gribe İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Gribe İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Gribe yakalandıktan sonra hızlı bir şekilde eski sağlığınıza ve enerjinize kavuşmak için ilaç kullanabileceğiniz gibi doğal bitkilerden de yardım alabilirsiniz. Bu konuda bilinen birçok bitki grip için çok iyi etkiler göstermektedir. Gribe iyi gelen bitkiler sayesinde gribi daha kolay atlatabilirsiniz.

Son zamanlarda bu konuda en çok bilinenlerden biri zencefildir. Tarifi de çok kolay. Yapmanız gereken kaynattığınız suya bir miktar zencefil ve çubuk tarçın eklemek. Yirmi dakika sonra çayınızı içebilirsiniz. Zencefil akciğerde bulunan toksinleri ortadan kaldırmaya büyük yardımcı olmaktadır. Sarımsak birçok hastalığa iyi geldiği gibi gribe de çok iyi gelmekte. Hepimizin bildiği gibi doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsağı birçok farklı formda tüketebilirsiniz. Sarımsak çayı da yapabilirsiniz. Bunu için suyun içerisinde doğradığınız veya ezdiğiniz sarımsakları ekleyin ve kaynatın. Bir süre demlenmesini bekledikten sonra içebilirsiniz. Boğaz ağrısı, öksürük gibi şikayetlerinizde varsa bu konuda zerdeçal size yardımcı olacaktır. Bir bardak kadar ılık süte zerdeçal ekleyerek tüketebilirsiniz. Süt haricinde zerdeçal çayı da kullanılabilir. Bu karışıma balda ekleyebilirsiniz. Grip vakalarında en çok zorlayan durumlardan biride buruk tıkanıklığıdır. Burun tıkanıklığını açmak içinde öncelikle suyu kaynatın ve suyu bir kaba boşaltın. Daha sonra yüzünüz yanmayacak şekilde buhara solumaya başlayın. Buharın dağılmaması için kafanıza bir havlu örtebilirsiniz. Burnunuzun daha hızlı açılması için okaliptüs yağını suya damlatarak burun tıkanıklığından doğal yöntemlerle kurtulabilirsiniz.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

İştah Açıcı Yiyecekler

Fazla kilolar kadar zayıflıkta bazı durumlarda bizlere sorun yaşatabilmektedir. İdeal kilomuzdan daha düşük bir kiloya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir