Ana Sayfa / Moda / Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

Gözaltı morlukları kişilerin en çok sıkıntı yaşadıkları cilt sorunlarından biridir. Özellikle kadınların büyük rahatsızlık duyduğu bu problem kişileri psikolojik olarak da etkilemektedir. Gözaltında oluşan morluklar çevresel veya genetik olarak ortaya çıkabilir. Bu nedenlerin dışında aşırı tuz kullanımı da morluklara sebep olur. Ayrıca stres, uykusuz kalma da gözaltlarının geçici bir süre morarmasına neden olmaktadır. Stres oluşturan etken ve uykusuzluk ortadan kaldırılırsa morarmalarda buna bağlı olarak geçecektir. Sağlık sorunlarına bağlı olarak oluşan bir morarma varsa hastalığın tedavi edilmesiyle gözaltları düzelecektir. Bu sorunlar arasında demir eksikliği anemisi, karaciğer ve böbrek hastalıkları sayılabilir. Bunların dışında birçok unsur gözaltı morluklarına neden olabilir.

 

Alerjik rahatsızlıklarda gözaltı morlukları sıklıkla görülmektedir. Göz ve burun akıntılarının olmasıyla beraber damarlarda biriken kan gözaltlarında morlukların oluşmasına neden olur. Sağlıksız besinler de kişide bu sorunların ortaya çıkmasını sağlar. Cilt ihtiyacı olan vitaminleri alamazsa gözaltlarında renk değişiklikleri oluşacaktır. Alkol ve sigara kullanımı kandaki oksijen miktarını azaltacağından ciltte soluk bir görünüme ve gözaltı morluklarına neden olur.

 

Gözaltı morluklarının tedavisinde ilk amaç sorunun kaynağını bulmaktır. Kaynağında bir hastalık bulunmuyorsa sağlıklı beslenme, düzenli uyku, bol su tüketimiyle sorun ortadan kalkabilir. Ayrıca kahve, sigara ve alkol tüketimini kesmelisiniz. Bunun yanında tuz tüketimini azaltmalısınız. K ve C vitamini içeren göz çevresi kremlerini göz altlarına masaj yaparak uygularsanız morlukları hafifletebilirsiniz. Uykusuzluktan kaynaklı morluklarda göz altlarınıza patates veya ılık çay poşetleri koyarak morlukları azaltabilirsiniz.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Şeritli Pantolonlar Nasıl Kombinlenir?

Şeritli pantolonları çok sevdik. Yanlarında dikey çizgiler olan pantolonlar kimi zaman bizlere eşofman modellerini bazen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir