Ana Sayfa / Güzellik / Göz Altı Morlukları ile Savaşmanın Yolları

Göz Altı Morlukları ile Savaşmanın Yolları

Kadınların korkulu rüyası haline gelen göz altı morlukları ve kırışıkları artık hemen hemen herkes de ortaya çıkmaya başladı. Her daim güzel görünmek isteyen bayanlar bu görüntüden kurtulmak için ellerinden geleni yapmaya çalışmaktadırlar.

Peki göz altı morlukları ile savaşmanın yolları nelerdir?

  • Düzenli uyku gözler ve göz çevresi için oldukça önemli. Günde en az 7 saat uyumakta fayda var. Uykusuzluk gözlerinizin şişmesine ve göz altınızda morluklar oluşmasına  neden olacaktır.
  • Gözleri dinlendirmek adına çay poşetlerinden faydalanılabilir.  İki çay poşetini birkaç dakika için sıcak suda bekletmek ve ardından buzlu suya aldıktan sonra burada da bir iki dakika bekletip göz kapaklarınızın üzerine koymak yeterli. Bu sayede gözlerin dinlenmesi sağlanabilir.  Dinlenen gözlerde şiş olmayacağı gibi, göz çevresindeki koyu renkli halkalardan kurtulmak da mümkün olacaktır.
  • Salatalık kullanarak da göz altlarına bakım yapılabilir. Kabuklarıyla beraber rendelen salatalığın suyu buzdolabında bekletildikten sonra, pamuk yardımıyla soğuk olarak göz altlarına ve göz kapaklarına sürülür ve on beş dakika kadar bekletildikten sonra sürülen bölgeler iyice yıkanır.
  • Rezene yapağı da göz altı sorunları için oldukça faydalı. Çünkü rezenenin içinde bulunan A, B, C vitaminleri ve rezenenin kalsiyum, demir ve kükürt kaynağı olması göz altı torbaları ve morluklarının ortadan kaybolmasına olanak sağlar. 1 çay kaşığı rezene yaprağı, 1 çay fincanı suyla kaynatılıp süzüldükten sonra göz çevresine sürülür ve 15 dakika bekletilir. Son işlem olarak ılık suyla göz kısmı yıkanır ve kurulanır.
  • Göz altında oluşan morluklardan kurtulmak için papatya banyosu yapmak da faydalı. Bir fincan kaynamış su içine 1 kaşık kuru papatya çiçeği konulup, 20 dakika dinlenmesi için bekletilir. Süzdükten sonra papatya suyuna pamuk batırılarak, pamuklar göz kapaklarına yerleştirilir ve 10 dakika bekletilir. Kuruyan pamukları tekrar ıslatmak gerekir. Yapılan bu işlemle yorgun gözlerin dinlenmesi sağlanırken, şişkinlik, kızarıklık ve yanmalar da ortadan kaldırılabilir.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Bayramda Giyilebilecek Pantolon Bluz Kombinleri

Bayramda Giyilebilecek Pantolon Bluz Kombinleri Pantolon – bluz kombinleri günlük hayatta olduğu kadar özel günlerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir