Ana Sayfa / Moda / Gömlek Elbise Nasıl Giyilir?

Gömlek Elbise Nasıl Giyilir?

Özellikle yaz aylarında kadınların vazgeçilmez parçası olan gömlek elbiseler bu sezona yine iddalı bir giriş yaptı. Bir çok farklı modeli olan bu gömlek elbiseleri her ortamda kullanabilirsiniz.

Bol kesim kısa gömlek elbise: Bu tarz gömlek elbiseleri hem sportif hem de şık bir tarzda kombinleyebilirsiniz. Günlük hayatta oldukça rahat bir tarz yaratabilirsiniz. Hafif topuklu botlar yada postallarla kışın kombinleyebilirisiniz. Üzerinede uzun yün bir hırka ile tamamlayabilirsiniz. Yaz aylarında ise snekars yada sandaletlerle kombinleyebilirsiniz.

Uzun gömlek elbise ve topuklu ayakkabı: Akşam şık bir yere gidecekseniz tercihinizi gömlek elbiseden yana kullanabilirsiniz. Eğer elbisenizi topuklu ayakkabı ile kombinlemek istiyorsanız kesinlikle kısa elbiseler tercih etmemelisiniz. Sokak modasında da çok sık görüyoruz. Kısa elbiseler genellikle sandalet tarzı ayakkabılar ile kombinlenir.

Vücut tipiniz çok önemli: Eğer geniş omuzlarınız var ise belinize sıkı bir kemer takarak belinizi daha ince gösterebilirsiniz. Yada omuzlarınızı açıkta bırakacak elbiseler tercih etmelisiniz. Geniş kalçalı bir bayansanız A form elbiseler tercih etmelisiniz. Etek kısmı daha dökümlü olacağından alt bedeniniz daha az belirgin olur. Fazla kısa ve alt tarafında cebi olan elbiselerden uzak durmalısınız. Zayıfsanız eğer vücudunuza daha hacimli gösterecek desende kıyafetler tercih etmelisiniz. Bu nedenle cepli ve pileli elbiseler kullanabilirsiniz. Eğer karın bölgenizde fazlalıklar varsa zarif kemerlerle bunları saklayabilirsiniz.

Aksesuarlar: Gömlek elbiseler oldukça sade olduğundan aksesuarlarla zenginleştirebilirsiniz. Düz renk bir gömlek elbiseniz varsa metalik renklerde kolyelerle kombinleyebilirsiniz. Canlı renkte elbiseler giyiyorsanız büyük kolyelerle kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Hızla Kilo Verdiren Diyetler

Son zamanlarda sağlıklı olmanın bir kenara bırakılıp moda haline getirildiği zayıflama anlayışı özellikle genç kadınlar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir