Ana Sayfa / Moda / Girdiğimiz Küçük Depresyonlar Bizim İçin İyi Olabilir Mi?

Girdiğimiz Küçük Depresyonlar Bizim İçin İyi Olabilir Mi?

Kariyer tercihi yapmak bir bakıma geleceğimizi belirlemektir. Bu nedenle karar vermeden önce uzun uzun düşünmemiz gerekir. Tabii ki her zaman kariyerinizi değiştirebilme seçeneğiniz bulunuyor. Ancak bu, özellikle, yaşınız ilerledikçe daha zor ve çaba gerektiren bir hal alacaktır. Bu sık karşılaşılan 8 hatanın farkında olursanız doğru bir tercih yapma şansınızı arttırabilirsini

Hayatınıza Üçüncü Bir Gözle Bakarsınız
Başınıza gelen olaylara kapılıp gitmek yerine, hepsinden bir süreliğine uzaklaşıp gözlem yapmak; hayatınıza dair kilit kararlar almanıza yardımcı olabilir. Hayatınızda neyin ters gittiğini, neyin yanlış olduğunu belki bir adım geriye çekilerek görebilirsiniz.

Yalnız Olduğunuz Süre Boyunca Kendinizi Daha İyi Tanıyabilirsiniz
Depresif hissettiğimizde çevremizden izole bir şekilde kendimizle baş başa kaldığımız zamanlar olur. Böyle zamanlarda çevremizdeki insanların hayatlarımızda ne kadar söz sahibi olduğunu fark edebiliriz. Bütün bu dış yargılamanın dışında kalıp, kendi mutluluğumuzun kaynağını, ne istediğimizi daha rahat saptayabiliriz.

Düşüncelerinizi Kontrol Etme Konusunda Sizi Geliştirir
Ruminasyon (rumination) yani, belli düşüncelerin zihinde sürekli tekrarlanması, zihinsel geviş getirme denilen durum, hayatımızın belli süreçlerinde başa çıkmamız gereken bir engeldir. Bir sınava takılı kalmak, gelecek anksiyetesi içinde olmak, sürekli işten çıkartılabileceğini düşünmek ya da günlük bir olayı sürekli düşünmek bizi zihinsel olarak çok yorar. Her düşüncenizi tanıyıp, zihninizde kötü olan düşünceleri aşabilmek, öz disiplininizi arttırmak için yararlı bir alıştırma olabilir.

Sonunda Hayatta Sevdiğiniz Şeylere Daha Sıkı Sarılırsınız
Bir süreci atlatmanızı sağlayan şeylerin değeri, bazı olaylar yaşanmadan anlaşılmayabilir. Mutluluğun değerini hüzün, sahip olduğumuz şeylerin değerini de kaybetmek gösterebilir. Bu küçük depresyon süreçlerinde kıymetini yeteri kadar bilemediğimiz birçok şeyi fark edebiliriz.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

2019 Trend Kışlık Pantolon Modelleri

Pantolonlar… Gerek ofis modasında büro çalışanı kadınların, gerekse de sokak modasını takip eden cadde kadınlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir