Ana Sayfa / Moda / Eyeliner Çekmenin Püf Noktaları

Eyeliner Çekmenin Püf Noktaları

Kadınların güzel görünmelerinin bir parçası olan eyeliner, kullanılması biraz zor gibi gözüktüğünden birçok bayan tarafından çok istense dahi kullanılamayan bir makyaj malzemesidir. Bazı kişiler için makyaj yapmak bir sanattır. Sanat olan makyajın en ince ayrıntısı da eyeliner çekmektir. Eyeliner çekmenin püf noktaları öğrenildiğinde kedigözünü yapmak çok zaman almayacaktır. Ustalık isteyen ve yaptıkça zamanla öğrenilen bu konu için usta kullanıcılardan yardım almak faydalı olabilir. Son dönemlerde göz makyajının çok daha ön plana çıkması eyelineri daha çok önemli kılmıştır.

Bayanların büyük çoğunluğunun uzun zamanını alan eyeliner çekmenin püf noktaları bilindiğinde çok da zor olmadığı görülecektir. Düzgün tutmak ve kaydırmamak şartıyla kart kullanmak eyelineri kaymamış, düzgün, dağılmamış bir şekilde çekmenin küçük bir püf noktasıdır. Kart kullanırken kaydıran ve düzgün tutamayanlar için banttan yardım almaları tavsiye edilebilir. Böylece kayma olasılığı olmadan kolayca ve rahatlıkla sürme şansı olacaktır. Yuvarlak gözleri olanlar onları daha çekik göstermek isterlerse eyelinerin ucunu kaşın bitim noktasına doğru kavisli bir şekilde götürmeleri gerekecektir.

Güzel ve uyumlu bir görüntü oluşturmak için makyaj yaparken ve eyeliner çekerken yüz şeklini ve göz şekline dikkate almak gerekir. Küçük gözlüler gözün tamamına eyeliner çekmeyip yarıdan ve ince başlayarak sona doğru kalınlaştırmalıdır. Gözleri büyük göstermek için göz içinde beyaz ya da ten rengi bir kalem kullanılmalıdır. Kalem şeklindeki eyelineri çekmek daha kolay olduğundan ilk başta kalem kullanmak daha iyi olacaktır. Göz kalemini eyeliner olarak kullanıp ardından ekleyeceğiniz ekstra bir kaç çizgi ile dumanlı bir göz makyajı elde edilebilir.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Şeritli Pantolonlar Nasıl Kombinlenir?

Şeritli pantolonları çok sevdik. Yanlarında dikey çizgiler olan pantolonlar kimi zaman bizlere eşofman modellerini bazen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir