Ana Sayfa / Moda / Evde Zayıflama Yolları

Evde Zayıflama Yolları

Asrın hastalıkları arasında obezite gelmektedir. Hazır gıda ile beslenmek, az hareket etmek, yürümemek ve spor yapmamak gibi nedenlerden kaynaklanan kilo maalesef ki belli bir zaman sonra vücudun organlarını yorarak hastalığa dönüşmektedir. Yoğun çalışma temposunda olan günümüz insanları eve gelince ev yemekleri yapmayıp hazır yediklerinden ve spor merkezlerine gidememelerinden dolayı kilo veremediklerinden şikayet etmektedirler. Oysaki evde zayıflama yolları vardır bunlardan faydalanılarak kilo vermek ve forma girmek mümkündür. İnternette veya piyasada bazı ürünler satılmaktadır fakat bunların bazıları sağlık için zararlı olduğundan kullanmadan önce doktora danışmakta fayda vardır.

Evde zayıflama yolları arasında ilk olarak spor gelmektedir. Bazı sitelerde evde yapılacak hareketler gösterilmektedir. Bu hareketlerden günlük belli bir zaman dilimi ayrılarak zayıflamak mümkündür. Son zamanların en popüler ve merak edilen spor dallarından biri reformer pilates’tir. Güncel ve popüler spor olmakla birlikte reformer pilates hareketlerinin evde yapılması oldukça zordur ama spor salonun gidebilirim diyenler için güzel bir seçimdir. Evde çeşitli hareketler yapılarak zayıflanır fakat bu hareketleri yaparken terlemek ve bolca sıvı alınması önemli olduğundan mümkün olduğunca kalın giyilmelidir. Evde yapılacak hareketler konusunda profesyonel yardım almak da mümkündür.

Günlük su tüketimi kişiden kişiye değişmekle birlikte ne kadar çok su tüketilirse kilo kaybı o oranda gerçekleşecektir. Bundan dolayı evde bolca terlemeye özen gösterilmelidir. Terleyerek kaybedilen su içilerek telafi edilmelidir ki alınan su da yağ yakımına yardımcı olarak zayıflatır. İştahı kesmesi ve metabolik faaliyetleri hızlandırılan elma sirkesinin gün içerisinde bir bardak su içerisine bir yemek kaşığı katılarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Ayrıca suyla içemeyenler salatalarda da kullanabilir. Evde doktor tavsiyesi ile hazırlanan diyet programı uygulamak da zayıflamak için çok önemli etkendir.

 

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

 Taş Hırka Modelleri Nasıl Kombinlenir?

Taş hırkalar, adından da anlaşılabileceği gibi taş renk tonlarında ve üzeri ince ve küçük pıtır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir