Ana Sayfa / Alışveriş / ESKİYE DÖNÜŞÜN MODA SİNYALLERİ

ESKİYE DÖNÜŞÜN MODA SİNYALLERİ

Her sene biraz daha moda dünyasında eskiye dönüş başlıyor. Özellikle 80’ler ve 90’lardan esinlenilen modacılar, geçmişteki tüm moda akımlarını günümüze uyarlamaya devam ediyor. Özellikle bu sene daha fazla etkisini gösteren bu eskiye dönüş trendinin izleri uzun süre devam edecek gibi gözüküyor.

Hafif Bir Ağırlık: Mini Çantalar

Bazı kadınlar büyük omuz çantalarını sever, bazıları çapraz çantaları sever ve bazıları da sırt çantalarını sever. Bu her kadında farklılık gösteren bir durumdur. Bu sene eskiye dönüşün sinyallerini mini çaprak çantalarla alıyoruz. Büyük çantalar içerisinde saatlerce bir şey aramak yerine, birkaç kart ve anahtarlığın sığacağı küçük çantalara merhaba diyoruz.

Bel Çantasının Net Dönüşü

Onu bir daha görmeyiz derken, bel çantaları hala eskimediğini ve var olduğunu hissettirerek geri dönüş yaptı. Kullanımı diğer çantalara göre bir miktar daha kolay oluyor. Bu nedenle bu sene tercih edilenler arasında yer alan bu çantanın kullanım bölgesi artık eskisi gibi değil. Bel çantaları artık bel hizasından daha yukarı çıkarak göğüs hizasında kullanılmaya başlandı. Bu farklı kullanım şekilleri ile uzun bir süre daha bel çantalarını göreceğimiz kesinleşti.

Kamuflaj Kıyafetler

Özellikle pantolonda kendini gösteren bu akım, bir dönemin modası olan kamuflajı eskiye dönüş furyası ile birlikte geri getirdi. Askeri kıyafetleri sevenler ve harika kombin fikirleri olanlar için oldukça iyi bir tercih

Kot Çılgınlığı

Kot çılgınlığı her sene artarak devam ediyor. Her dönemi favorisi olan kotlar üzerinde farklı tarzlar denenerek çok değişik modeller oluşturulmaya başlandı. Yırtık kotların yanı sıra işlemeli daha farklı anlatımla yamalı denilen pantolon türleri ortaya çıkarıldı.

Büyük Çiçek Desenleri

Bir dönemin etkili modalarından biri olan büyük çiçek desenleri, bu sene de kendine iyi bir yer bularak kendini göstermeyi başardı. 70’lerin modasını sevenler tarafından büyük bir ilgi ile karşılanan bu akım, kıyafetlere oldukça iyi bir şekilde işlenerek dikkatleri kendisine çekti.

Kısa Bol Paça Pantolonlar

Boyfriend ve mom jeanlerden sıyrılan moda akımı kısa ve bol paça pantolonlarla geri dönül yaptı. Bu pantolonlar her tarzda ve her kumaştan üretilmektedir.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

2019 Yılında Destinasyon Temaları Çok Moda

Destinasyon yani kültür turları düzenlemek gibi bir şeydir bir anlamda. Örneğin bir yöreye ait gidilecek, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir