Ana Sayfa / Sağlık / Doğum Sonrası Çatlaklar Nasıl Geçer?

Doğum Sonrası Çatlaklar Nasıl Geçer?

Hamilelik döneminde göbek ve bel bölgesinde çatlakları engellemek neredeyse imkansız. Özellikle hamileliğin son aylarında bu çatlaklar git gide artar. Hamilelik sonrasında ise çatlakların geçmesi içinse bazı uygulamaları deneyebilirsiniz. Hamilelik sonrasında çatlaklar nasıl geçer sorusuna karşılık olarak bazı bitkisel yağların karışımını kullanabilirsiniz.

Düzenli olarak kullanacağınız bu karışımlar sayesinde çatlakların iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Bazı yağlar hamilelik sonrasında ortaya çıkan çatlaklara iyi gelmektedir. Badem yağı ve bebe yağını karıştırarak elde edeceğiniz yağı çatlakların olduğu bölgelere uygulayabilirsiniz. Eşit miktarlarda badem yağı, saf zeytinyağı ve çörek otu yağını karıştırarak bir krem elde edebilirsiniz. Hafta da iki veya üç defa bu karışımı masaj yaparak çatlakların olduğu bölgelere uygulamanız fayda sağlayabilir. Kayısı yağı, kantaron yağı, melisa yağı karışımı da çatlaklara karşı kullanılan yağlar arasındadır. Yine bu yağları eşit miktarlarda karıştırarak çatlaklar üzerinde uygulayabilirsiniz. Doğum sonrası çatlaklardan kurtulmak için maske tarihi içinse ihtiyacınız olan malzemeler iki tatlı kaşığı susam yağı, bir tatlı kaşığı menekşe yağı, iki tatlı kaşığı ceviz yağı ve iki tatlı kaşığı badem yağıdır. Bu karşımızı yaptıktan sonra hemen uygulamadan önce cilde peeling yapmanız büyük fayda sağlayacaktır. Basit bir peeling için kese yapmanız yeterli olacaktır. Böylece yaptığınız karışım cilde daha iyi nüfus edecek ve çatlaklara karşı daha etkili olacaktır. Bu yağlar sayesinde doğum sonrası oluşan çatlaklarla daha kolay savaşabilirsiniz.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

İştah Açıcı Yiyecekler

Fazla kilolar kadar zayıflıkta bazı durumlarda bizlere sorun yaşatabilmektedir. İdeal kilomuzdan daha düşük bir kiloya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir