Ana Sayfa / Makyaj / Doğal Yollarla Cilt Beyazlatma Yolları

Doğal Yollarla Cilt Beyazlatma Yolları

Cildimiz dış etkenlerden dolayı renk değişikliğine uğrayabilir. Özellikle yaz aylarında güneşin etkisi ile esmerleşebiliriz. Bunu yanı sıra ciltte görülen kuruluklar, yaşın ilerlemesi, aşırı makyaj ürünleri kullanmak gibi birçok neden sıralanabilir. Beyaz bir cilde sahip olmakta çoğu kişinin bir isteği. Bu istek çok olduğu içinde bu konuda birçok ürün çıkarılmaktadır.

Cilt beyazlatıcı ürünlerde kimyasallardan oluştuğu için belirli oranlarda cilde zarar vermektedir. Doğal yollarla cilt beyazlatma yolları ise bu kimyasallara maruz kalmak istemeyenlerin tercih ettiği yöntemlerdir. Doğal yollarla cilt beyazlatma konusunda yoğurdu kullanabilirsiniz. Birkaç hafta boyunca yoğurdu cildinize sürün ve ince bir tabaka olacak şekilde bir süre bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın. Bu yöntemin daha zengin olması içinse yoğurta bal ekleyebilirsiniz. Yine elde ettiğiniz karşımı yüzünüze uyguladıktan sonra on veya on beş dakika beklemeniz yeterlidir. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu uygulamayı her gün yapabilirsiniz. Portakal ve zerdeçal karışımı da cilt beyazlatmak için kullanılabilir. Bir miktar portakal suyu ve bir miktar zerdeçalı karıştırarak krem kıvamına getirin. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze veya el ve kollarınıza sürebilirsiniz. Sürdükten sonra bir gece sabaha kadar cildinizde kaldıktan sonra sabah ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu yöntemler ile cildinizin doğal yollarla beyazlamasını sağlayabilirsiniz. İstediğiniz beyazlığa ulaştığınızda uygulamayı bırakabilirsiniz. Sizlerde artık kimyasal kremler yerine doğal maskeleri tercih edebilirsiniz.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Makyajsız Da Güzelsiniz!

Makyaj; kusurları kapatmak için değil, kadınların kendilerini güzel hissetmelisi için yapılmalıdır. Aynı zamanda zevk aldıkları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir