Ana Sayfa / Makyaj / Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Bu makyaj genellikle hafta sonu tatillerinde dışarı çıkarken ve ya yazık sıcak havalarda tercih edilir. Peki doğal makyajın detayları nelerdir?

– Makyaja başlamadan önce cildinizi iyice temizlemeli ve nemlendirmelisiniz.

– Daha önceden kullandığınız size uygun makyaj bazını yüzünüze uygulayın. Sürdüğünüz baz nem veren bir ürünse daha iyi olur.

– Sonrasında kontür paletinizden hafif turuncu bir renk seçerek gözaltlarınıza ve cildinizdeki kızarık bölgelere uygulayın. Gözaltı morluklarınız fazla belirgin ise renk tercihini yeşilimsi renklerden yana kullanın.

– Kızarık bölgelere yaptığınız renklendirmelerin üzerine teninizden 2-3 ton daha açık bir kapatıcı uygulayın. Yüzünüzde gölge oluşan bölgelere de uygulayabilirsiniz.

– Kapatıcı uyguladığınız bölgelerin üzerinden çok kalın olmayan, ince ve mat yapılı bir pudra geçerek kapatıcıyı sabitleyin.

Fondöten seçimi krem değil pudra formunda olmalıdır. Krem fondötenler yüzde her ne kadar ince sürerseniz sürün belli olur. Pudra fondötene sahip değil iseniz bb ya da cc krem kullanabilirsiniz. Pudra fondöteni uygularken sıkı kıllı fırçalar kullanmalısınız. Uygularken kesinlikle fırçayı yüzünüzde normal pudra sürer gibi gezdirmeyin, bu fondötenin dağılmasını sağlar. Fırçayı bastırarak tampon hareketler ile pudrayı sürün.

– Bronzer cildinizde fazla belli oluyorsa onun yerine cildinden 2-3 ton açık bir pudra kullanabilirsiniz. Bu sayede daha doğal görünür.- Yanakların doğal görünmesi için hafif pembe tonlarda az miktarda allık uygulayın.- Göz makyajından önce gözlerin iç tarafına krem rengi göz kalemi uygulayın. Bu gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlar.

– Rimel sürerken 1 kat sürmeniz gerekir. Fazla belirgin olmayan bir rimel uygulayabilirsiniz.

– Son olarak ruj seçimizin dudak rengi mat rujlardan yana olmalıdır.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Ok Gibi Kirpikler İçin Öneriler

Kirpiklerin kıvrık, uzun ve hacimli olanları makbuldür. Bütün rimeller de bunun iddiasındadır zaten. Ama takma …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir