Ana Sayfa / Güzellik / Cilt Bozulmasına Sebep Olan 6 Hata

Cilt Bozulmasına Sebep Olan 6 Hata

Kadınların en büyük sorunlarından biridir ciltlerinin bozulması. Cilt bakımınızı düzenli olarak yaptığınız halde cildiniz sorun çıkarmaya başladıysa muhtemelen bir yerlerde bir hata yapıyorsunuz demektir. İşte size cildinizi bozan 6 hata.

  1. Cilt bakımınızı dozunda yapın. Abartılı cilt bakımlarından uzak durun. Peeling işlemini haftada bir yada iki kere yaparak cildinizi ölü derilerden arındırabilirsiniz. Ama bu işlemi her gün uyguladığınızda cildinizin yağ tabakasına zarar vererek cildinizi bozarsınız. Bütün gün makyajla nefessiz kalan cildinizi temizleyerek kendi haline bırakmalısınız.
  2. Sabahları mutlaka yüzünüzü yıkayın. Akşam cildinizi temizleyip yatsanız bile sabah kadar cildiniz yine kir içinde kalmaktadır. Sabahları kalktığınızda mutlaka soğuk su ile yüzünüzü yıkamalısınız.
  3. Yüzünüze sürekli değen eşyaları sık sık dezenfekte etmelisiniz. Özellikle bütün gün kullandığımız cep telefonlarını. Yastık kılıflarınızı 2 günde bir değiştirmelisiniz. Makyaj fırçalarınızı ve süngerlerinizi sık sık temizlemelisiniz.
  4. Spor yapıyorsanız eğer spordan sonra mutlaka duş almalısınız. Terleme yoluyla dışarı atılan bakteriler duş almadığınız taktirde tekrar vücudunuza girerek sivilce oluşumuna neden olur.
  5. Mutlaka uyku düzeniniz olmalıdır. Hem yeterli hem de düzenli uyumalısınız. Uyku düzeni hem vücut sağlığınız için hem beslenmeniz için oldukça gereklidir. Gece tam uyuyamadıysanız vaktiniz varsa gün içinde biraz şekerleme yapın.
  6. Dengesiz beslenmek cildinizin bozulması için bir diğer etken. Bunun yanı sıra dengesiz beslenmek sağlığın açısından oldukça zararlıdır. Diyet yapmak yerine sağlıklı beslenmeli ve bol su tüketmelisiniz.

Hakkında Trend Bende

Mutlaka İncelemelisin

Bluz Trendi 2019

Bluzler, tam manasıyla bir şıklık öğesidir. Evet, belki tişörtlerin, gömleklerin ya da sweatların birini giyip …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir